10 źródeł informacji o ochronie danych osobowych

10 źródeł informacji o ochronie danych osobowych

Śledzić uważnie wszystkie zmiany w prawie, zastanawiać się nad ich konsekwencjami i przekładem na język nieprawniczy, być na bieżąco z każdą konferencją, znać wszystkie szkolenia branżowe – to zadania ponad siły pojedynczych osób, nawet gdy w grę wchodzi wąsko zakreślona dziedzina. Dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba o tym wszystkim wiedzieć wprost – wystarczy jedynie wiedzieć, kto inny o tym wie. Najczęściej ten ktoś prowadzi już na ten temat bloga 🙂

O tym właśnie zamieniłem dwa zdania z jedną z uczestniczek ostatniej konferencji poświęconej ochronie danych osobowych: skąd dowiedzieliśmy się o tym i skąd dowiadujemy się o podobnych wydarzeniach? Dużo później przyszło mi na myśl, by swoją listą serwisów internetowych podzielić się z czytelnikami bloga – co niniejszym czynię.

ABI
Założona ponad sześć (!) lat temu grupa w serwisie społecznościowym GoldenLine, stanowiąca forum wymiany informacji i doświadczeń osób odpowiedzialnych za ochronę danych osobowych. Bywało, że w dyskusje włączał się sam Wojciech Wiewiórowski.

Grupa ABI jest ponadto reprezentowana na Facebooku.

Blog o ochronie danych osobowych
Blog stanowi część strony internetowej firmy IT Law Solutions, specjalizującej się w ochronie danych osobowych, obsłudze prawnej branży MLM i sektora nowych technologii oraz doradztwie.

Cyberlaw.pl
Blog prowadzony przez Beatę Marek – właściciela łączącej biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym firmy Cyberlaw.

Experto24.pl
W ramach wortalu publikowane są artykuły z wielu dziedzin – włącznie z ochroną danych osobowych. Prezentują zróżnicowany poziom.

Lookreatywni.pl
Ambicją lookreatywnych jest publikacja (w strawnej formie) treści związanych z prawem własności intelektualnej i dziedzinami jemu pokrewnymi. W orbicie ich zainteresowań pozostają także dane osobowe.

Niebezpiecznik.pl
Niebezpiecznik jest, wedle swego własnego określenia, największym w Polsce serwisem internetowym poświęconym tematyce (nie)bezpieczeństwa IT. To obejmuje oczywiście ochronę danych osobowych – na ten temat piszą zarówno redaktorzy, jak i zaproszeni przez nich prawnicy.

Ochrona danych osobowych
Blog informacyjno–edukacyjny Michała Geilke (administratora bezpieczeństwa informacji, trenera i wykładowcy) oraz Tomasza Cygana (prawnika, wykładowcy i autora publikacji związanych z ochroną danych osobowych).

Ochrona danych osobowych – blog – porady, ciekawostki
Blog prowadzony przez prawników z Kancelarii Lex Artist – jedynej kancelarii prawnej w Polsce, specjalizującej się wyłącznie w ochronie danych osobowych.

portalodo.com – ochrona i administracja danych osobowych
Na łamach publikują eksperci kancelarii radców prawnych Lubasz i Wspólnicy oraz zaproszeni przez nich specjaliści.

PRAWO NOWYCH TECHNOLOGII
Założony przez mec. Rafała Ciska serwis internetowy, poświęcony prawnym, ekonomicznym i społecznym aspektom tzw. nowych mediów, w szczególności Internetu jako podstawowego środka komunikacji w społeczeństwie informacyjnym.

*

A Wy skąd czerpiecie wiedzę o sprawach związanych z ochroną danych osobowych?

Jeden komentarz do “10 źródeł informacji o ochronie danych osobowych

  1. Monika

    Hej, Z przepisów głownie czerpię wiedzę, z przepisów i komentarzy 🙂 chętnie jednak zajrzę również na wskazane przez Ciebie strony – z ciekawości, od 6 lat jestem ABI więc trochę już wiem ale co oczywiste wiedzy nigdy za wiele!
    pozdrawiam,
    Monika