Czy Naczelna Rada Adwokacka powinna wystąpić z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji art. 82 kpk (?)

Zrzut-ekranu-2015-03-02-o-19.08.50

Koleżanki i Koledzy,

ponad rok temu prowdziliśmy sondę mającą pokazać Naczelnej Radzie Adwokackiej Waszą opinię na temat wniosku o zbadanie zgodności z Konstytucją znowelizowanej treści art. 82 Kodeksu postępowania karnego. W sondzie wzięło udział 130 osób. 79,7 % biorących udział w sondzie wyraziło opinię, ża Naczelna Rada Adwokacka powinna wystąpic do trybunału Konstytucyjnego. Wasze głosy były dla mnie ważnym arumentem w lobbingu prowadzonym wobec własnego samorządu.

Za dwa tygodnie odbędzie się plenarne posiedzenie Naczelnej Rady Adwokackiej w tej sprawie. Aczkolwiek wierzę w determinację Naczelnej Rady Adwokackiej, decyzji nie mżna być pewnym.

Jaka jest Wasza opnia na ten temat dzisiaj. Wasze głosy będą dla mnie ważnym arumentem. Bo chociarz wierzę w determinację Naczelnej Rady Adwokackiej; decyzji nie mżna być pewnym. Zechcijcie oddać swój głos jeszcze raz. Ciekawe jak rozkładają się proporcje zwolenników i przeciwników wniosku, po pótora roku czekania na decyzję Nczelnej Rady Adwokackiej.


button icon KANCELARIA button icon DOSTĘP do AKT button icon KONTAKT

O JMM

Adwokat Jerzy Marcin Majewski