Kret – gra logiczna

Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze na komputerach królował Windows 95 i jego krewny, MS DOS, dwoje wrocławskich programistów, Andrzej Baka i Mariusz Buras, postanowiło stworzyć grę komputerową. Wymyślili coś, co przypomina Tetrisa… ale tylko przypomina.

Natura kreta sprawiła, że urodziłeś się kretem w zatęchłej piwnicy zrujnowanego pałacu. Właściciel-sadysta, zrzuca Ci na głowę gruz, nie wiedząc, że jest on Twoim jedynym pożywieniem. Ale uważaj: każda cegła może Cię przygnieść, w ten sposób skracając Twój kreci żywot. Jak najdłuższego żywota życzą:

Andrzej Baka i Mariusz Buras

Kopiowanie dozwolone bez ograniczeń. Kradzież pomysłu będzie sądownie ścigana. Jeśli chcesz zachęcić potencjalnych autorów polskich gier komputerowych do pracy, prześlij dowolną sumę na konto (nr konta). Kontakt: Wrocław tel. (nr telefonu).

Program jest bezpłatny – shareware.

Dziś oczywiście Kret podpadałby pod kategorię freeware.

Fabułę doskonale nakreślili sami autorzy, nie mam więc tu nic do dodania.

Kret - screen z gry

Screen z gry.

Interfejs jest prosty: po lewej mamy liczbę zdobytych punktów i małą klawiszologię, a po prawej liczbę pożartych cegieł i naszą szybkość (rośnie wraz z liczbą zjedzonych klocków).

Jak wspomniałem na początku, gra była zaprojektowana pod DOS, więc ostatnim systemem Microsoftu, jaki sobie radził z Kretem, był Windows XP. Vista wymaga już użycia emulatora, na przykład DOSBoksa.

Kret jest do ściągnięcia ze strony z grami logicznymi.

Niby nic specjalnego, a wspomnienia odżyły. Gierkę znalazłem w czasie przeglądania płytek ze starymi backupami. Zachęcam do oglądania zawartości najstarszych kopii zapasowych plików – można trafić na naprawdę ciekawe rzeczy.

5 komentarzy do “Kret – gra logiczna

  1. Pingback: Mono - Asteroids, Robotron i Paint Shop Pro w jednym! » Ravsite