Jak zdobyć duplikat karty SIM z Ery

Karta SIMMiałem dziś okazję dowiedzieć się, w jaki sposób można otrzymać duplikat karty SIM – bardzo przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy oryginał zostanie zablokowany, zgubiony lub skradziony. Przed wizytą w salonie przejrzałem sporo tematów na forach dyskusyjnych: część rad stała w jawnej sprzeczności ze sobą. Postanowiłem zatem przekonać się osobiście.

Na wszelki wypadek zabrałem ze sobą dokument, w którym znalazł się 19-cyfrowy numer karty SIM oraz PIN i PUK. Okazało się, że żaden z nich nie był potrzebny – pracownik salonu potrzebował jedynie mojego numeru telefonu oraz danych nt. ilości środków, znajdujących się na koncie. Ponieważ nie byłem w stanie podać dokładnej sumy, musiałem podać numery telefonów, pod które najczęściej dzwoniłem. Nie wiem, w czym mogłoby to pomóc, ale najwyraźniej miało swoje znaczenie.

Dane, które podałem, oraz numer mojego dowodu osobistego posłużyły do zarejestrowania mojego numeru telefonu (jestem pre-paidowcem). Otrzymałem hasło abonenckie, a następnie plik karteczek, gdzie znalazła się moja karta SIM i nowe PIN-y oraz PUK-i.

Karta miała zacząć działać po 15 minutach, ale nie wytrzymałem i włożyłem ją do aparatu od razu – działała 🙂

Cała operacja jest bezpłatna i zajmuje raptem pół godziny. Może być dokonana jedynie w salonie Ery.

8 komentarzy do “Jak zdobyć duplikat karty SIM z Ery

  1. Michał

    Karty typu prepaid era zawsze wymieniała za darmo, płacą posiadacze abonamentu którzy stracili/uszkodzili kartę sim z własnej winny

  2. arr

    skoro mogę podać szczegóły z uszkodzonej karty to po co im moje dane osobowe, przecież po to kupiłem kartę tak tak aby byc anonimowym, jak oni nas traktują.