Jak zaprowadzić porządek w Pockecie?

Kieszeń bez dna

Ponad dwa lata temu odkryłem dla siebie Pocket – aplikację pozwalającą nie tylko na proste zapisywanie artykułów, notek i tekstów, na lekturę których w danej chwili nie mam czasu, ale także na ich przeglądanie w wersji „czystej” (pozbawionej reklam, większości formatowania i obrazków).

Mechanizm dodawania jest prosty – jeden guzik w przeglądarce i czytniku RSS. Cóż więc stało na przeszkodzie gromadzenia każdego tekstu, którego pierwszy akapit, lead, tytuł wydawały się być interesujące?

Nic. Tak oto do sterty książek do przeczytania i filmów do obejrzenia dołączyła lista artykułów do zapoznania się.

Nie mnie pierwszemu przydarzył się ten problem i szczęśliwie istnieje rozwiązanie, a nawet dwa: jedno oparte na konsekwencji (czytać codziennie choćby jeden tekst), drugie na braku litości (skasować wszystko, co starsze niż X dni). Realizację obu można wspierać stosownymi narzędziami, które Wam przedstawię.

Holes in your pocket

How does it feel constantly living a lie? „Oh, I’m going to read it later. Honestly”. You won’t. And with every added item your guilt grows. Let us help you.

Holes in your pocket przeszukuje listę tekstów zapisanych w Pockecie i dzieli je na te, które zostały dodane do 30 dni temu (oznaczone na zielono) oraz te starsze.

Holes in your pocket

„You’re one messy, messy hamster.”

Co zrobić z tak nabytą wiedzą, zależy tylko od Was: możecie zarchiwizować tylko wybrane teksty lub pozwolić, by skrypt automatycznie przeprowadził tę operację na wszystkich starszych niż 30 dni elementach listy. A jeśli stwierdziliście, że jak na początek byliście zbyt bezlitosni, możecie przewinąć stronę do końca i kliknąć przycisk I’ve changed my mind, I want clutter back in my inbox. GIVE IT BACK!

PocketRocket

PocketRocket

We send you an article from your Pocket to your Inbox everyday, then archive it for you.

Nie ma tu zbyt wiele do dodania. Po zalogowaniu się wybieramy godzinę, o której chcemy otrzymać wiadomość z jednym z zaległych tekstów oraz swój adres e-mail. W ten sposób, krok po kroku, nasza pocketowa sterta będzie się zmniejszać.

Dodatkowa lektura:

  1. Emil Bronikowski, Zbieractwo: Holes in your pocket
  2. Maciej Olanicki, PocketRocket – pomysłowa, ale nie bezbłędna, walka z czytelniczym lenistwem

Jeden komentarz do “Jak zaprowadzić porządek w Pockecie?

  1. Jakub Milczarek

    Nie wiem czy to przypadek, ale Twój wpis wpadł u mnie też do Pocketa i właśnie podczas dzisiejszej lektury rożnych zaległości również zabrałem się za niego.
    Ja nie lubię grupowo kasować – czasem po prostu pewne teksty muszą swoje odczekać 🙂
    Teraz mam plan wyczyścić Pocketa do 1 października!