Jak dodać do artykułu stopkę wyświetlaną w Pocket?

Jak dodać do artykułu stopkę wyświetlaną w Pocket?

W listopadzie zeszłego roku przedstawiłem tym spośród Was, którzy jeszcze tego znakomitego narzędzia nie znali, serwis Pocket. Korzystam z niego regularnie, w dalszym ciągu nie wyobrażając sobie, jak radziłem sobie bez niego wcześniej. Jak się przekonałem, używanie Kieszeni wpływa na nawyki blogerskie – z myślą o czytelnikach staram się komponować notki w ten sposób, by równie dobrze wyglądały w trybie tekstowym, jak i trybie strony internetowej.

Sam, jako czytelnik, zacząłem zwracać uwagę na to, jak prezentują swoje treści blogerzy, z twórczością których staram się być na bieżąco. Część z nich ułatwia swoim gościom lekturę przez Pocket, dodając specjalny przycisk. Ja też go zainstalowałem – dzięki niemu możecie już z poziomu strony głównej, po „przeskanowaniu” streszczenia każdej notki, zdecydować, czy chcielibyście później przeczytać całość.

Przycisk zainstalowałem po tym, jak zauważyłem go na blogu Zombie Samurai Pawła Opydo. Odkryłem tam przy okazji jeszcze jedną związaną z Pocket funkcję.

Stopka notki na Zombie Samurai

Stopka notki Jak rozpoznać blogera plebejskiego? na Zombie Samurai

Na początku byłem przekonany, że to jakaś specjalna wtyczka do WordPressa. Dopiero potem przypomniałem sobie, że Zombie Samurai nie korzysta z WP 🙂

Wyjaśnienie znalazłem w zakładce FAQ strony Pocket for Publishers:

What are custom footer messages?

Custom footer messages are text and links that will appear at the bottom of any article saved from a publisher’s domain.

Wtedy nie wiedziałem jeszcze dokładnie, do czego taka stopka mogłaby mi się przydać, ale nie powstrzymało to mojej chęci pobawienia się tym narzędziem.

Z zabawą musiałem trochę poczekać: najpierw trzeba było zarejestrować się na stronie Pocket for Publishers, a potem czekać cierpliwie na założenie konta (FAQ twierdzi, że przeciętny czas oczekiwania sięga tygodnia; ja mogłem zacząć dopiero po kilkunastu dniach).

W stopce może znaleźć się wiadomość o długości do 150 znaków: dozwolone są pogrubienie, kursywa i linki. Jednocześnie można mieć 5 stopek.

Stopka Pocket - panel administracyjny

Stopka Pocket – panel administracyjny

Jest niestety problem z polskimi znakami, i to już na etapie planowania treści wiadomości (pewnie dlatego brakuje ich w stopce na Zombie Samurai).

Polskie znaki...

Polskie znaki…

Znacie jeszcze jakieś blogi, które dodają do wpisów takie stopki?

Jeden komentarz do “Jak dodać do artykułu stopkę wyświetlaną w Pocket?