Idy blogowe – wrzesień 2010

Charles Warren Eaton - 'September Moonrise'dlaczegolubiestarepiosenki
Założony w sierpniu tego roku blog, na którym autor dzieli się z czytelnikami lubianymi przez siebie utworami. Wszystkie są raczej starsze niż młodsze, ale też każda jest raczej dobra niż zła. Odkryłem tam na nowo Gloomy Sunday.

Klienci z Piekła Rodem

Czym jest ta strona? Zbiorem śmiesznych (lub tragicznych jak ktoś woli), z życia wziętych (lecz anonimowych) historii z kontaktów z klientami, ekantami, szefami itd.

Nieznana historia

Podstawowym celem bloga jest zainteresowanie historią przez zamieszczanie informacji o ciekawych wydarzeniach historycznych, o których nie ma mowy w podstawowych podręcznikach. Korzystam przede wszystkim z literatury popularnonaukowej. Historia to nie tylko wielcy ludzie, polityka oraz wojny. To także wiele drobnych spraw, które były ważne dla naszych przodków, a dla współczesnych ludzi są zupełnie nie do pomyślenia.

Paryż na gorąco

Subiektywny przewodnik po Paryżu i kulturze francuskiej z punktu widzenia Gorącej, świeżo upieczonej „Paryżanki”. Informacje, których nie znajdziesz w przewodniku, atrakcje turystyczne dla tych, którym znudziła się już Wieża Eiffla oraz Luwr i chcą poznać prawdziwą twarz Miasta Świateł, a także bliższe spojrzenie na Francuzów z ich słynną joie de vivre, oddaniem modzie i konsumpcją ślimaków.

Szachy dla dzieci

Szachami zajmuję się od dziecka. Ojciec nauczył mnie grać w warcaby, a potem w zimowe wieczory nauczył grać w szachy. Teraz ja uczę innych. Szukam utalentowanych dzieci. Mam swoją wizję. Zajmuję się tymi, którzy chcą grać w szachy, uczą się systematycznie, trenują, co w przyszłości może spowodować, że będą mistrzami.

Jeden komentarz do “Idy blogowe – wrzesień 2010