Idy blogowe siedem lat później: marzec

Vincenzo Camuccini, 'Zabójstwo Cezara'

Dziewiąty raz podróżujemy do odległej o siedem lat przeszłości, w której żywo interesowałem się polską blogosferą. W marcu zawsze oddawałem Cezarowi to, co do niego należało – zrobię więc tak i teraz.

Curia Hostilia iampridem deflagrata, Caesar Senatum in Theatro Pompeio ad Capitolium convenire invitavit Idibus Martiis anno 709 a.u.c. (die 15 Martii 44 a.C.n.). Eadem die dum Senatus conveniebat, Caesar ab aliis ex Senatoribus qui se liberatores vocaverunt percussus est. Liberatores petiverunt se rem publicam ab ambitione Caesaris conservare. Inter percussores, quorum multorum cursum honorum Caesar provexerat, fuerunt Gaius Trebonius, Gaius Cassius Longinus, Decimus Iunius Brutus, Marcus Iunius Brutus. Caesar, viginti tria vulnera sustinens, ad pedem monumenti Pompeii cecidit. Verba ultima secundum nonnullos Graece M. Bruto dixit, „καὶ σύ, τέκνον;”, Latine vel „Tu quoque, fili mi!” vel „Et tu, Brute?”

Blog powszechny

poświęcony sprawom społeczno-kulturalnym, politycznym i wiary, piszą autorzy i sympatycy miesięcznika „Przegląd Powszechny”. Chcemy tworzyć społeczność czytelników i przyjaciół „PP”. Publikowane treści nie wyrażają linii pisma, a jedynie poglądy ich autorów.

Wiele ciekawych wpisów: moją uwagę zwrócił np. Potrzeba posłuchania, potrzeba posłuszeństwa Małgorzaty Felickiej.

Po raz ostatni publikowano tam w styczniu 2013 r.

garfield minus garfield– autor tego tumblra wpadł na niecodzienny pomysł: usunął z pasków z Garfieldem głównego bohatera. Kto został? Jon Arbuckle. Co powstało? Komiks o schizofrenii i pustce współczesnego życia. I dowód na to, że Jon byłby baardzo samotny bez Garfielda… Oprócz mnie pisała na ten temat Lanooz.

Bezsensowne (w związku z nieobecnością Garfielda) zmagania Jona z życiem trwają nadal!

Kapsel prawdę Ci powie…– spory zbiorek kapsli z napojów Tymbark, opatrzonych różnymi ciekawymi zdaniami. Niekiedy bardzo pasującymi do aktualnej sytuacji. Blog stworzył Porzeczek.

Ten blog nie przetrwał nawet jednego miesiąca od momentu, w którym go opisałem…

Mój piękny umysł czyli duchowa biblioterapia– blog Urszuli Ruszkowskiej, poświęcony psychologii i związanym z nią książkom.

Bardzo lubię czytać książki i to nie tylko archeologiczne czy historyczne, ale także psychologiczne, filozoficzne i teologiczne. Tą ostatnią dziedzinę wiedzy traktuję jako rodzaj autopsychoterapii albo biblioterapii, która mi pomaga zrozumieć siebie i innych ludzi. Dlatego podjęłam się pisania bloga o tematyce psychologicznej, aby w praktyce sprawdzić swoje kompetencje także w tej dziedzinie. Pragnę przy jego pomocy promować ciekawe książki, które sama czytam.

Strona internetowa jest niedostępna

Neurotyk

Pragnąłem stworzyć stronę, która w sposób przystępny i ciekawy popularyzować będzie psychologię i neuropsychologię, jak i sposoby czy możliwości na zwiększanie możliwości mózgu. Jednak to, co moim zdaniem czyni ten blog wartym przeczytania, są ciekawe komentarze użytkowników. W końcu to oni mnie oceniają 😉

Wszystko to prawda, można więc śmiało wchodzić.

Neurotyk zakończył internetowy żywot notatką o sposobach zawierania nowych związków.