Idy blogowe – październik 2010

William Chase, 'Październik'

biurco

Zaczęło się zupelnie niewinnie. Od szukania lokalu na potrzeby własnej działalności. Lokal miał być w miarę dogodnie położony (nie tyle w centrum co z dobrym dojazdem do domu), nieduży lecz przestronny i o pewnym potencjale wnętrzarskim. Nie dość, że znalezienie takowego lokum nie było łatwe to jeszcze trafiające się niekiedy propozycje były nie do przyjęcia finansowo. Nie można przecież pracować wyłącznie na utrzymanie biura (…) zupełnie przypadkiem natrafiliśmy na klimatyczny budynek, właściwie w śródmieściu Warszawy z możliwością wynajęcia powierzchni. Doskonała lokalizacja miejska, prawie centrum, dobra komunikacja, bliskość wielu urzędów i instytucji, infrastruktura gastronomiczna… Po szybkiej wizji lokalnej w dniu wczorajszym podpisaliśmy umowę na lokal – zaczynamy nowy rozdział działalności przechodząc z fazy wirtualnego planowania do rzeczywistego działania. (…) Ruszamy więc i rozpędzamy machinę: na początek strona internetowa, na której właśnie jesteś 🙂

IP Law Blog

Witamy na IP Law Blog prowadzonym przez prawników z Zespołu Praw na Dobrach Niematerialnych DZP. Jest to jeden z pierwszych w Polsce specjalistycznych blogów prawniczych z zakresu prawa na dobrach niematerialnych, prawa własności przemysłowej, prawa nowych technologii, prowadzonych pod auspicjami czołowej kancelarii prawnej.

Moja nauka języka greckiego

Kiedy kilka lat temu zakochałam się w języku greckim, w jego brzmieniu, melodii, za cel postawiłam sobie że się go nauczę. Nie jest to łatwe, zważywszy, że w moim mieście kursów, ani prywatnych nauczycieli nie udało mi się znaleźć. A samodzielna nauka, cóż.., Ta wymaga ogromnego samozaparcia i czasu. Szukając w internecie pomocy, materiałów do nauki znalazłam czaty, fora – słowem ludzi, którym wiele zawdzięczam. Ludzi, którzy poświęcali masę czasu rozwiązując moje problemy językowe. Z czasem zrodził się projekt, aby uczyć się wspólnie. Stąd ten blog.

Neominimalizm

Nazywam się Paweł Kata. Mam 27 lat. Moim postanowieniem na rok 2010 jest życie zgodnie z zaleceniami filozofii minimalistycznej. Założyłem tego bloga po to, żeby szerzyć filozofię minimalizmu i dzielić się z innymi neominimalistami moimi przemyśleniami.

Z dwururki

Witamy na blogu o tematyce muzycznej. Staramy się promować albumy, które są zapomniane, niedocenione, czy też słabo znane w naszym kraju. Zapraszamy do czytania oraz komentowania naszych artykułów.

Jeden komentarz do “Idy blogowe – październik 2010