Idy blogowe – luty 2012

Blog tłumaczki

Blog powstał w celu podjęcia próby „pochwycenia” procesu tłumaczenia, od samego początku. Zobaczymy, co z tego wyniknie i czy starczy mi cierpliwości. Blog nie będzie zawierał recenzji, ocen tłumaczonych książek, wytykania idiotyzmów albo potknięć autorów etc. Mogę natomiast robić wypady na terytorium redagowania.


Doktrynalia’s Blog

Na tym blogu staram się odnotowywać “ciekawe” przypadki z polskich prawniczych czasopism naukowych. Cieszą mnie (coraz rzadsze niestety) przypadki publikowania rzetelnych, a nie grzecznościowo-okolicznościowych, recenzji czy polemik. Smucą mnie coraz częstsze (tak mi się wydaje) przypadki, w których w dyskusji naukowej pojawiają się argumenty niemerytoryczne, albo publikowane prace nie mają charakteru naukowego.

Plakaty Filmowe

Mierzwiak recenzuje, ale i nie tylko, polskie i zagraniczne plakaty filmowe.

Summum Ius Summa Iniuria

Kim jesteśmy? Widzicie nas codziennie. Każdego dnia mijacie nas w pracy. Jesteśmy zatrudnieni na różnych stanowiskach i w różnych sądach. I mamy dość.

Nie mamy złudzeń, nie zniszczymy systemu. Za długo pracujemy, żebyśmy snuli takie mrzonki. Mamy inny cel – zepsujemy wam, członkowie kamaryli, humory.

Będziemy o was pisać za każdym razem kiedy coś zrobicie. Uczynimy tego bloga swoistą kolumną towarzyską lubelskiego sądownictwa. Pechowo dla was – będziemy wiarygodni. Nie jesteśmy grupą pieniaczy, my naprawdę dobrze znamy ten system od środka. Nie sprawimy, że zniknie nepotyzm. Ale przez nas już nigdy nie będziecie mogli chodzić z podniesioną głową, udając prawych i niezawisłych. Sprawimy, że wszyscy którzy będą chcieli, ujrzą was takimi, jakimi naprawdę jesteście.

Macie władzę. Ale trzeba wam przypomnieć, że to nie ludzie powinni obawiać się rządu. To rząd powinien bać się ludzi.

Teukros’s Blog

Blog prawnika, wikipedysty i byłego gracza RPG. Jego strona stała się nieco popularniejsza po publikacji ciekawego artykułu na temat ACTA.

Jeden komentarz do “Idy blogowe – luty 2012