Idy blogowe – luty 2010

Godzinki księcia de Berry: Luty

52 książki

Pomysł podsunął mi Julien Smith, swoim wpisem “How To Read a Book a Week in 2010“. Chodzi o to, aby co tydzień przeczytać co najmniej jedną książkę. Możesz oczywiście przeczytać więcej niż 52 książki w roku. Postaraj się jednak, aby nie było ich mniej. Jeżeli czytasz wolno (albo szybciej) postaw sobie inny cel np. 26 książek w roku, albo że będziesz czytał/a godzinę dziennie. Pamiętaj, żeby z czytanie było dla Ciebie przyjemnością, a nie męką, albo przykrym obowiązkiem. Dlatego też nie chcemy nikogo namawiać do czytania na siłę. Nie chodzi o to aby “odhaczyć” określoną ilość pozycji. Chodzi o zrozumienie idei, której przekaz koncentruje się na zwiększeniu kontaktu ze słowem pisanym. Chodzi o to aby czytać co raz więcej. Sam określasz cel i do niego dążysz.

chomoon.blog.pl – fantastyczny blog literacki
Autor – krakowski wykształciuch, przyszły magister socjologii UJ – publikuje na swoim blogu drabble – krótkie opowiadania, które muszą mieć dokładnie 100 słów. Ćwiczy w ten sposób zwięzłość i elastyczność pisarskiego warsztatu.

malin.net.pl

Nazywam się Marcin Malinowski, a na tym blogu od ponad trzech lat piszę o pracy w bibliotece, opisuję biblioteczne ciekawostki i poruszam tematykę nowoczesnych technologii w bibliotekach.

pokakubek

Lubię ładne kubki. Niestety, miejsca w kuchni mam ograniczoną ilość, nawet biorąc pod uwagę, że większość kolekcji zostawiłam w kartonie w Polsce. Pomyślałam sobie więc, że założę wirtualną półkę. Zapraszam do oglądania eksponatów.

veronica sz-d’s blog

W pierwszej chwili zastanawiałam się co tutaj zapakować ze strony imiennej, a co z prywatnej. A teraz sobie myślę, że zostawię tutaj sobie margines. Bo właściwie nie chodzi o to, żeby zrobić jakąś syntezę, bo blogi to przecież zapiski rzeczy minionych, bardziej mi zależy obecnie na pójściu jedną drogą.