Idy blogowe – kwiecień 2012

Tulips: taken at Buttes-Chaumont Park in April 2011

Blog | Ewa Piekarska

Od kilku lat jako wolontariusz jednej z polskich organizacji pozarządowych angażuję się w realizację międzynarodowych projektów rozwojowych i edukacyjnych – zarządzam zespołem projektowym, organizuję szkolenia m. in. z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym, zarządzania szpitalem, dot. ratownictwa medycznego; opracowuję programy profilaktyczne na Ukrainie i Białorusi; poznaję realia pracy w „terenie” – dzięki pobytom w Angoli, Kenii, Serbii, Turcji i Mauretanii.


Człowiek prawnik

Historie naburmuszonego człowieczka z wiecznie kwaśną miną prezentują się dość niezwykle. Człowiek Prawnik nie chce nikogo obrazić ani ośmieszyć, nie atakuje jakichkolwiek jedynie-słusznych-poglądów, on po prostu głosi swe niezwykłe mądrości z niewzruszonym wyrazem twarzy i z taką samą niezachwianą pewnością (wszelką elastyczność wyklucza dość sztywna kreska autora). Jeśli wolno mi doradzić, większość stwierdzeń głównego bohatera najlepiej kwitować… uśmiechem.

Idiots Become Managers

Zwolnienie pracownika to jeden z najtrudniejszych momentów, zarówno dla zwalnianego jaki i dla samego pracodawcy. Każda szanująca się firma powinna więc postarać się, żeby takie rozwiązanie współpracy odbyło z poszanowaniem godności drugiej strony. I nie chodzi tu tylko o pozostawienie po sobie dobrego wrażenia. Sposób rozstania się z pracownikiem może bowiem wyjść daleko poza granice firmy, a zrobienie tego w kiepskim stylu zaszczepi automatycznie lęk i niepewność pośród pozostałych w tej firmie, wzbudzając w nich niechęć i cichy bunt.

Oto jaką formę rozstania się ze swoim pracownikiem wybrała pewna światowa i powszechnie szanowana korporacja IT.

Sól i Cukier

Łączy nas pasja, zaangażowanie oraz wiedza, a przede wszystkim praktyczne umiejętności w zakresie skutecznej reklamy, kreacji i realizacji kampanii marketingowych oraz działań PR.

Realizujemy małe i średnie kampanie promocyjne, również przygotowujemy i optymalizujemy serwisy internetowe, tworzymy reklamy mało i wielkoformatowe oraz spójne strategie komunikacyjne w obszarze B2C i B2B, budujemy wizerunek naszych Klientów, a także – jako praktycy – prowadzimy szkolenia warsztatowe dla pracowników firm i instytucji.

trudnasprawa

O łodzianach, o planach i marzeniach, o tym, co jest, co się dzieje i w czym chcemy uczestniczyć, o tym, co zapycha nam głowy. Pięknie i bajkowo, a czasem zupełnie bez sensu. Studentki w mieście Łodzi, łodzianki na studiach.