Accio vitia: 5 lat później

Redakcja portalu Prorok.pl ogłasza ogólnopolską akcję Accio Vitia!, nad którą patronat objął sam Andrzej Polkowski! Jej zadaniem jest znalezienie przez czytelników jak największej ilości błędów w cyklu książek o Harrym Potterze. Wystarczy wskazać jak największą ilość błędów tłumacza, redakcji bądź samej autorki, by zyskać możliwość wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez wydawnictwo Media Rodzina! Pan Andrzej ze swojej strony obiecuje również wymienić każdego poszukiwacza w ostatecznym wydaniu Tezaurusa „Harry Potter”, naszego polskiego kompendium wiedzy o świecie stworzonym przez J.K. Rowling.

Tak w połowie stycznia 2006 r. redakcja Proroka zachęcała do poprawiania książki J.K. Rowling. Chodziłem wtedy do drugiej klasy liceum, byłem wielkim fanem zarówno HP, jak i Proroka (napisałem nawet kilka fanfików do tamtejszego działu), więc wziąłem udział – skromny (zgłosiłem jeden błąd tłumacza), ale jednak.

Akcja trwała 23 miesiące i nic dziwnego, że mając na głowie maturę, prawo jazdy, studia i inne przyjemności wieku dorastania, zapomniałem o całej sprawie.

A przypomniał mi o niej parę dni temu Mikołaj Łukasik z Hogsmeade.pl, który w czasie lektury Tezaurusa – Harry Potter I-VII Andrzeja Polkowskiego natknął się w nim na moje nazwisko 🙂

Moje nazwisko w Tezaurusie