2 przydatne wtyczki WordPressa do RSS-ów

RSSKilka miesięcy temu miałem chęć zmienić kilka rzeczy na blogu, ale nie wiedziałem, jak się za nie zabrać: chciałem dodać do swojego kanału RSS podobną stopkę jak np. na blogu NiezłeKino.pl, a także zmienić wygląd licznika osób czytających moją stronę przez RSS.

Na odpowiednie wtyczki trafiłem przypadkowo: jedną znalazłem u Lanooz, drugą przez Google. Stopkę w RSS uruchamia wtyczka RSS Footer, a licznik zmienia się dzięki pluginowi Feed Count.

RSS Footer, autorstwa Joosta de Valka, pozwala na umieszczenie we wpisie publikowanym przez RSS dodatkowego tekstu – domyślnie jest to informacja o pochodzeniu wpisu. Można także dodać tytuł wpisu, linkujący do niego, a także ustalić, gdzie ma się znaleźć stopka.

Wydaje mi się, że najlepszym zastosowaniem tego narzędzia będzie umieszczenie informacji o źródle wpisu, i to zaraz na początku- przyda się szczególnie autorom tych blogów, którzy ze względu na tematykę są narażeni na wykorzystanie przez autoblogi.

FeedCount Francesco Mapelliego umożliwia zastąpienie domyślnej informacji o liczbie subskrybentów (button FeedBurnera) licznikiem naszego własnego pomysłu, który można podrasować z pomocą CSS – procedura opisana jest na stronie wtyczki.

P.S. Osobom, które mają konto na FeedBurner, i które chcą „wyciągnąć” z licznika liczbę czytelników, nie korzystając z opisanej wyżej wtyczki, proponuję lekturę wpisu How To Get Your Feedburner Count As Plain Text na blogu 45n5.com.

P.P.S. Mam nadzieję, że Ravicious nie będzie miał mi za złe, że robię mu konkurencję (względem cyklu wpisów pt. PlugPress) 🙂

4 komentarze do “2 przydatne wtyczki WordPressa do RSS-ów

  1. rav

    Mam nadzieję, że Ravicious nie będzie miał mi za złe, że robię mu konkurencję (względem cyklu wpisów pt. PlugPress) 🙂

    Nie, nie będę miał tego Tobie za złe 😉

    Dotychczas korzystałem z wtyczki CopyFeed, która umożliwia wstawienie „odcisku” w każdym elemencie RSS, jednak tylko na końcu. A nie wszystkie roboty zbierają cały wpis.

  2. Pingback: PlugPress #5 - RSS » RavSite